Що таке ГЕС?

Гідроелектростанція (ГЕС) - це електрична станція, яка в якості джерела енергії використовує енергію водного потоку. Гідроелектростанції зазвичай будують на річках, споруджуючи греблі, акумулюючі ємкості, чи дериваційні канали.

Принцип роботи ГЕС

Принцип роботи ГЕС полягає в перетворенні потенціальної та кінетичної енергії води в електричну. Комплекс гідротехнічних споруд (гребля, деривація) забезпечує необхідний напір води, який поступає на лопаті гідротурбіни та приводить в дію генератори, що виробляють електроенергію. 

Необхідний напір води створюється за рахунок будівництва греблі, або деривації. У деяких випадках для отримання необхідного напору води комбіновано використовують разом і греблю, і деривацію. Вода під високим тиском потрапляє в турбіни, які обертаються під дією потоку води, тим самим створюючи механічну енергію. Ця енергія потім використовується для приведення в рух генераторів, що перетворюють механічну енергію на електроенергію.

В Україні прийнята наступна класифікація ГЕС: мікроГЕС (потужність до 200 кВт), мініГЕС (200 – 1000 кВт), малі ГЕС (1 мВт – 10 мВт), великі ГЕС (більше 10 мВт). Місце розташування ГЕС залежить від гідрологічних, геоморфологічних, екологічних та інших умов, ГЕС будують на річках, водосховищах, ставках, напірних колекторах тощо.

Електроенергія вироблена на ГЕС вважається відновлювальною, “зеленою” та “чистою”, без шкідливих викидів забруднюючих речовин.

Послуги проектування малих та мікро ГЕС (гідроелектростанцій) включає:

  1. Дослідження потенціалу: визначення водно енергетичного потенціалу річки або потоку для генерації електроенергії, враховуючи витрати води, висоту напору та інші параметри.
  2. Проектування: розробка проекту гідроелектростанції, включаючи визначення потужності, вибір гідротурбін, генераторів, розподільчих систем та інфраструктури.
  3. Вибір обладнання: вибір типу гідротурбін, генераторів та іншого обладнання, яке використовується для генерації електроенергії, з урахуванням ефективності та вартості.
  4. Проектування інфраструктури: розробка інфраструктури, необхідної для роботи гідроелектростанції, такої як системи транспортування, зберігання енергії та ін.
  5. Оцінка впливу на довкілля: проведення оцінки впливу будівництва гідроелектростанції на довкілля та природні ресурси.
  6. Планування процесу будівництва: розробка плану будівництва, включаючи визначення потреб у робочій силі, матеріалах та ресурсах.
  7. Супровід будівництва: надання консультацій та супроводження процесу будівництва гідроелектростанції з метою забезпечення дотримання технічних та природоохоронних вимог.

Щоб замовити проектування ГЕС (гідроелектростанцій) - заповніть форму

Залишіть заявку — отримайте безкоштовну консультацію та вартість.