Підприємства чи організації, які здійснюють забір води з поверхневих чи підземних джерел з метою централізованого питного водопостачання населення, повинні встановлювати зони санітарної охорони для забезпечення охорони водних об'єктів від забруднення. Компанія «NAVKOLO» пропонує послуги з розробки та погодження проекту ЗСО (зон санітарної охорони) водних об'єктів, які створюються на всіх господарсько-питних водопроводах незалежно від їх підпорядкованості або типу джерела в Україні. 

Що включає в себе проект ЗСО

Проект ЗСО повинен включати:

 • визначення меж зон та її окремих поясів;
 • заходи щодо покращення санітарного стану території ЗСО та попередження забруднення джерела питного водопостачання;
 • правила та режим господарського використання територій трьох поясів ЗСО та санітарно-захисних смуг.

До складу проекту ЗСО повинні входити текстова частина, картографічний матеріал та проект рішення органу місцевого самоврядування з переліком заходів і термінами їх виконання.

Текстова частина має містити:

 • характеристику санітарного стану джерела водопостачання;
 • аналізи якості води в обсязі, передбаченому чинними санітарними нормами та правилами;
 • гідрологічні дані – при поверхневому джерелі водопостачання, гідрогеологічні дані – при підземному джерелі водопостачання;
 • дані, що характеризують взаємовплив підземного джерела та поверхневої водойми за наявності гідравлічного зв'язку між ними;
 • дані про перспективи будівництва у районі розташування джерела господарсько-питного водопостачання, у тому числі житлових, промислових та сільськогосподарських об'єктів;
 • визначення меж першого, другого та третього поясів ЗСО з відповідним обґрунтуванням та переліком заходів з термінами їх  виконання, а також визначеними відповідальними особами чи організаціями з зазначенням джерел фінансування;
 • правила та режим господарського використання територій, що входять до усіх поясів зони санітарної охорони.

Етапи розробки проекту ЗСО водозабору

Можна виділити такі основні етапи розробки проекту ЗСО водозабору:

 1. Збір та аналіз вихідної інформації. Для початку фахівець виїжджає на місце для обстеження водозабірних споруд та прилеглої території з метою оцінки їх санітарно-технічного стану, а також здійснює відбір проб води для проведення аналізу.
 2. Розробка проекту ЗСО. На основі проведених обстежень та отриманої інформації від Замовника, розробляється текстова частина проекту з обгрунтуванням меж першого, другого та третього поясів ЗСО та переліком заходів щодо санітарного благоустрою території, створюються усі необхідні картографічні матеріали.

 3. Погодження проекту ЗСО. За необхідності проект погоджується з державними органами земельних ресурсів, санітарно-епідеміологічного нагляду, охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та геології.

 4. Затвердження проекту ЗСО. Підготовка проекту рішення для встановлення меж зон санітарної охорони органами місцевого самоврядування.

Проект зони санітарної охорони від NAVKOLO: ціна, терміни 

Вартість розробки проекту зон санітарної охорони визначається індивідуально залежно від обсягу робіт та наявної вихідної документації. Термін розробки проекту ЗСО може становити від 3-х тижнів до 2 місяців залежно від кількості свердловин та складності об'єкта.

Вам потрібний проект зон санітарної охорони (ЗСО)? Просто залиште заявку, зателефонуйте на ном.: +380990798015 або напишіть на пошту navkolo.eco@gmail.com та наші фахівці допоможуть вирішити питання вашої організації.