нормативи ГДС

Компанія NAVKOLO допоможе вам у розробці проекту ГДС. Ми докладно працюємо над кожним аспектом проекту допустимих скидів, від підготовки відповідної документації до оформлення остаточного висновку щодо скидання стічних вод.

Що таке гранично допустиме скидання (ГДС)?

З метою поетапного досягнення екологічного нормативу якості води водних об’єктів у місцях розташування джерел водопостачання та водокористування встановлюються нормативи гранично допустимого скидання (далі – нормативи ГДС) забруднюючих речовин.          

Нормативи ГДС забруднюючих речовин встановлюються для водокористувачів, які скидають зворотні води у поверхневі водні об’єкти (прибережну зону моря та лиману, річку, озеро, водосховище, ставок, канал) відповідно до переліку забруднюючих речовин, скидання яких у водні об’єкти нормується.                                            

ГДС  речовини  –  маса  речовини  у  зворотній воді, що є максимально допустимою  для  відведення  за  встановленим  режимом даного пункту водного об’єкта за одиницю часу.                                

Нормативи ГДС розробляються як у складі передпроєктної та проєктно-кошторисної документації для підприємств, установ та організацій, які проєктуються, так і у складі документів, які додаються до заяви для одержання дозволу на спеціальне водокористування.                      

Для розроблення нормативів ГДС замовник надає такі вихідні дані:    

  • інформацію щодо розташування водозабору і випуску зворотних вод на гідрографічній мережі (для кожного із них зазначаються GPS-координати) та лінійна координата (відстань від гирла річки, виміряна уздовж її усередненої течії);                                            
  • конструктивні особливості (характеристики) випусків зворотних вод;    
  • мету водокористування та категорію зворотних вод;                
  • фактичні об’єми забору води та скиду зворотних вод згідно із даними звіту за формою № 2ТП-водгосп (річна) за останній рік; 
  • склад і властивості зворотних вод за даними аналітичних визначень та звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна);                
  • тип і продуктивність очисних споруд, дані проєкту чи інших документів щодо показників ефективності очищення зворотних вод на наявних очисних спорудах (проєктні для очисних споруд, які будуються чи проєктуються);    
  • розрахункові нормативні витрати водозабору і зворотних вод, які визначені для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Термін розробки та погодження проекту нормативів ГДС

У середньому, розробка проекту зазвичай займає приблизно 2-3 тижні після отримання всіх необхідних даних. Процес погодження займає наблизько 30 робочих днів та включає взаємодію з різними органами. Зазвичай, щоб скоротити час узгодження, проект надсилається у кількох копіях до різних інстанцій. Важливо зауважити, що зазначені терміни можуть різнитися в залежності від регіону.

Розробка проекту нормативів ГДС: ціна, вартість

Фахівці компанії Navkolo проконсультують Вас з будь-якого питання щодо скидів. Зверніться до нас сьогодні! Телефонуйте +380990798015, або залишайте заявку на сайті.

 

 

Ми працюємо по всій Україні, зокрема, в таких містах, як: Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпро, Вінниця, Житомир, Тернопіль, Івано Франківськ, Луцьк, Ужгород, Чернівці, Чернігів, Полтава, Хмельницький, Запоріжжя.